GRANİT MUTFAK TEZGAHLARI

Granit, günümüz yapılarında en fazla seçim edilen malzemedir

• Doğal taşlar arasında natürel granit en sert taş grubundandır. Doğadaki en sert yapı malzemelerindendir. Granit tüm taşlar içinde en sert ve en mukavemetli olanıdır.

• Granit içinde limon, sitrik asit, sirke, içki eşi gibi sıklıkla mutfaklarımızda bulundurduğumuz asidik maddelere karşı tepki göstermezler.

• Güneş ışınlardan etkilenip rengi solmaz, doku ve rengini her zaman korurlar, her hava şartına son derece dayanıklıdırlar.

• Granit ısılara ve çizilmelere karşı oldukça yüksek derecede dayanıklıdırlar. Granit mutfak tezgahı üzerinde rahatlıkla ekmek kesilebilir, sebze doğranabilir.

• Granitte tezgâhtan su sızmaz ayrıca malzeme üzerlerinde kir kalmaz.

• Granit periyodik bakımlar gerektirmez, paklığı arap sabunu ile dahi ovarak yapılabilir ve ilk günkü gibi görünüm sağlar.

Uyarı: Sitemizde bulunan bu taşların resimleri, malzemenin doğallığına bağlı olarak, aslına göre çok azda olsa farklılık gösterebilir. Fotoğraf çekimleri gün ışığında yapılmış olduğundan, güneş açısından kaynaklanan renk farklılıklarından dolayı Armerant Mermer Granite herhangi bir sorumluluk yüklenemez.


Kullanım Yerleri : Granit, mermer, cam, seramik, mutfak, evye, banyo, ofis, ev, dekorasyon, duşa kabin, Hilton lavabo, Mezar, kabir, mezar yapımı, mezar taşlarında, İç mekan ve dış mekan inşaat uygulamalarında, denizlik, basamak, küpeşte, mutfak tezgahı, balkon, kaplama, zemin döşeme, anıtlar, heykeller, şömine, sütunlar, banyolarda, hamamlarda, biblo, kurna, vazo, avize, şekerlik, suluk, sütun, saksı ve hediyelik eşya vb. gibi eşya yapımında ve mermer taşının artık parça kırıntıları ise mozaik, suni mermer, paledyen, gibi uygulama alanları olan mutfak tezgahlarında, granit dayanıklı olmasıyla, üzerine istediğiniz ağırlığı koyabilirsiniz. Mermer, cam ve seramik ürünlerine göre taşıma yönünden oldukça avantajlıdır. Son zamanların en çok tercih edilen ürün granit modellerdir. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Sert yapısı ilede suyu, pisliği emmez, ileride kararma yapmaz. Uzun yıllar parlaklığını ve kalitesini korur. Doğada çok farklı renklarde bulunmaktadır. Siyah, yeşil, kırmızı, kahverengi, benekli, beyaz, mavi, çizgili, desenli, doğal, vs.. Bir çok rekn çeşidi bulunmaktadır.