GRANİT TAŞ ÇEŞİTLERİMİZ

Granit taşlar özellik olarak, sert, suyu, pisliği emmeyen, asitlere karşı mukavemetli, kararma yapmayan doğal bir taştır.

Granitler doğada siyah, mavi, koyu mavi, beyaz, kahverengi, kırmızı, yeşil, sarı, krema,karışık renk, gül rengi, bej, benekli, simli, bakırlı, çizgili, gibi değişik renklerde bulunmaktadır. Granit fiyatları, Piyasada değişik renk ve fiyatlarda satılır.

Ülke menşeisi ise genelde ve isim olarakda, italyan, ispanyol, brezilya, almanya, kanada, amerika çin, hindistan, norveç, vietnam, mısır, iran bergama, graniti bulunmaktadır.


Kullanım Yerleri : Villalarda, Park, Bahçe, Kamp alanlarında, Turistik alanlarda, Restorantlarda, Okul, Ev, Sitelerde, Lavabo duvar, Mahalle, Köy Hayrat Çeşmesi, Yazlık, Osmanlı Motifi, Meydan, Askeriye, Kışla, Sauna, Hayrat, Hayırsever, Cami, Abdestlik, Şadırvan, Kabristan, Mezarlık, Şehitler için, Mezar, kabir, mezar yapımı, mezar taşlarında, İç mekan ve dış mekan inşaat uygulamalarında, granit denizlik, granit basamak, granit küpeşte, granit mutfak tezgahı, balkon, granit kaplama, granit zemin döşeme, anıtlar, heykeller, şömine, sütunlar, banyolarda, hamamlarda, biblo, kurna, vazo, avize, şekerlik, suluk, sütun, saksı ve hediyelik eşya vb. gibi eşya yapımında ve mermer taşının artık parça kırıntıları ise mozaik, suni mermer ve paledyen olarak da kullanılmaktadır.

Uyarı : Sitemizde bulunan bu taşların resimleri, malzemenin doğallığına bağlı olarak, aslına göre çok azda olsa farklılık gösterebilir. Fotoğraf çekimleri gün ışığında yapılmış olduğundan, güneş açısından kaynaklanan renk farklılıklarından dolayı Armerant mermer granit proje uygulama firmasına herhangi bir sorumluluk yüklenemez.