ONYX MERMER ÇEŞİTLERİMİZ


Oniks mermer yarı değerli taşlar grubundandır. Onyx mermer taşı, doğal taşlar arasında yer alıp, yapı malzemeleri arasında dünyanın önde gelen madenlerindendir.

Onyx mermeri, taşı, ışık geçirgenliği ve sınırlı üretimi nedeniyle dekoratif amaçlı olarak iç mekan tasarımlarında kullanılmaktadır. Kendine özgü, doğal dekoratif yapıları ile genellikle toplu kullanım alanlarının lobi ve fuayelerinde görsel zenginlik, kalite vermesi, ışık geçirgenliği özelliğnden dolayı dekorasyon ve mimari amaçlı kullanılmayada elverişlidir. Renk olarak genellikle beyaz, yeşil, sarı ve kırmızı olarak bulunurlar.

Kullanım Yerleri : Villalarda, Park, Bahçe, Kamp alanlarında, Turistik alanlarda, Restorantlarda, Okul, Ev, Sitelerde, Lavabo duvar, Mahalle, Köy Hayrat Çeşmesi, Yazlık, Osmanlı Motifi, Meydan, Askeriye, Kışla, Sauna, Hayrat, Hayırsever, Cami, Abdestlik, Şadırvan, Kabristan, Mezarlık, Şehitler için, Mezar, kabir, mezar yapımı, mezar taşlarında, İç mekan ve dış mekan inşaat uygulamalarında, denizlik, basamak, küpeşte, mutfak tezgahı, balkon, kaplama, zemin döşeme, anıtlar, heykeller, şömine, sütunlar, banyolarda, hamamlarda, biblo, kurna, vazo, avize, şekerlik, suluk, sütun, saksı ve hediyelik eşya vb. gibi eşya yapımında ve mermer taşının artık parça kırıntıları ise mozaik, suni mermer ve paledyen olarak da kullanılmaktadır.

Uyarı : Sitemizde bulunan bu taşların resimleri, malzemenin doğallığına bağlı olarak, aslına göre çok azda olsa farklılık gösterebilir. Fotoğraf çekimleri gün ışığında yapılmış olduğundan, güneş açısından kaynaklanan renk farklılıklarından dolayı Armerant mermer granit proje uygulama firmasına herhangi bir sorumluluk yüklenemez.